Tibbiyot xodimlari kuni munosabati bilan soha xodimlaridan bir guruhini mukofotlash toʻgʻrisida

Tibbiyot xodimlari kuni munosabati bilan soha xodimlaridan bir guruhini mukofotlash toʻgʻrisida

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining

f a r m o n i

Mamlakatimizda sogʻliqni saqlash tizimini xalqaro andozalar asosida rivojlantirish, sohaga doir dasturlar ijrosini muvaffaqiyatli amalga oshirish borasidagi koʻp yillik samarali mehnati, ilgʻor xorijiy tajriba va zamonaviy davolash usullarini amaliyotga keng tatbiq etish, tibbiy xizmat koʻrsatish sifatini oshirish, aholi salomatligini ishonchli muhofaza qilish, jamiyatda sogʻlom turmush tarzini mustahkamlash ishlariga qoʻshgan munosib hissasi, yoshlarni vatanparvarlik, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash, chuqur bilim va yuqori malakaga ega mutaxassislarni tayyorlash yoʻlidagi katta xizmatlari hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar faxriy unvon, orden va medallar bilan mukofotlansin:

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sogʻliqni saqlash xodimi” faxriy unvoni bilan

Djabbarova
Bibinor
Denov tumani tibbiyot birlashmasining kardiologiya boʻlimi mudiri, Surxondaryo viloyati

“Fidokorona xizmatlari uchun” ordeni bilan

Abdullayev
Nurmamat
Samarqand davlat tibbiyot instituti klinikasi bosh shifokori, Samarqand viloyati
Azizov Mirxakim Javxarovich Respublika ixtisoslashtirilgan travmatologiya va ortopediya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi direktori
Baratov
Abdumannon
Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Jizzax filiali hamkor
va asoratlangan jarohatlar boʻlimi mudiri,
Jizzax viloyati
Iskandarov
Tulkin
Oʻzbekiston Respublikasi Sogʻliqni saqlash vazirligining Sanitariya, gigiyena va kasb kasalliklari ilmiy-tadqiqot instituti laboratoriya mudiri
Turayev Raxmatillo Fuzaylovich Buxoro shahri tibbiyot birlashmasining travmatologiya va ortopediya boʻlimi mudiri, Buxoro viloyati

“Mehnat shuhrati” ordeni bilan

Daminov Botir Turgunpulatovich Respublika ixtisoslashtirilgan nefrologiya va buyrak transplantatsiyasi ilmiy-amaliy tibbiyot markazi direktori
Yernazarova Umitgul Kunniyazovna Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Qoraqalpogʻiston filiali sanaviatsiya boʻlimi mudiri, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Mirzalxodjayeva Miyasar Djumabayevna Quyi Chirchiq tumani tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam shoxobchasi katta feldsheri, Toshkent viloyati
Saloxiddinov Zuxriddin Andijon davlat tibbiyot institutining 1-umumiy amaliyot shifokorlarini tayyorlash kafedrasi mudiri, Andijon viloyati
Sarimsakov Xomitjon Axmedovich Yozyovon tumani tibbiyot birlashmasining reanimatsiya boʻlimi mudiri, Fargʻona viloyati
Suleymanova
Dilora
Gematologiya va qon quyish ilmiy-tadqiqot institutining anemiya markazi mudiri
Umarova Xayitgul Ruziyevna Qamashi tumani koʻp tarmoqli markaziy poliklinikasi pediatri, Qashqadaryo viloyati
Xayritdinova Mavjudaxon
Xamzayevna
Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining reanimatsiya boʻlimi anesteziolog-reanimatologi
Xalilova Zamira Abduganiyevna Olmazor tumanidagi 14-oilaviy poliklinikasi boʻlim boshligʻi, Toshkent shahri

I darajali “Sogʻlom avlod uchun” ordeni bilan

Mamadumarova Shirmonxon Yakubjanovna Namangan tumani tibbiyot birlashmasining tugʻruq boʻlimi neonatologi, Namangan viloyati

II darajali “Sogʻlom avlod uchun” ordeni bilan

Abduraimova Manzura Kuvandikovna Boyovut tumani tibbiyot birlashmasining 2-qishloq oilaviy poliklinikasi mudiri, Sirdaryo viloyati
Gafarov Bobojon Gafarovich Navbahor tumani tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam boʻlimi mudiri, Navoiy viloyati
Davletova Diloram Rinatovna Toshkent shahri 5-bolalar klinik shifoxonasi bosh shifokori
Dzugayeva Lyudmila Ruslanovna Xorazm viloyati Bolalar uyi bosh shifokori
Yeshmuratova Zamira Djalgasovna Qoʻngʻirot tumani tibbiyot birlashmasining tugʻruq boʻlimi hamshirasi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Karimov Abdulaziz Abduxalimovich Andijon shahridagi “VISUS” masʼuliyati cheklangan jamiyati oftalmolog-jarrohi, Andijon viloyati
Kim Klara Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Fargʻona filiali shoshilinch pediatriya boʻlimi mudiri, Fargʻona viloyati
Qosimova Sayyora Ganiyevna Paxtakor tumani tibbiyot birlashmasi bosh hamshirasi, Jizzax viloyati
Moʻminov Askar Ubaydullayevich Nogironlarni reabilitatsiya qilish va protezlash milliy markazi bosh shifokori
Pulatova Shaxnoz Sadullayevna 1-Respublika klinik shifoxonasining reabilitatsiya-nevrologiya boʻlimi mudiri
Rasulova Saodat Chorshanbiyevna Urgut tumanidagi “Muruvvat” nogironlar uchun internat uyi kichik tibbiy xodimi, Samarqand viloyati
Roʻziqulov Shuxrat Xolmatovich Termiz shahri yuqumli kasalliklar shifoxonasining reanimatsiya boʻlimi mudiri, Surxondaryo viloyati
Safarova Gulnora Qoxorovna Kogon shahri tibbiyot birlashmasining shoshilinch tibbiy yordam boʻlimi pediatri, Buxoro viloyati
Sultonsaidova Muxaram Oqqoʻrgʻon tumani tibbiyot birlashmasi boshligʻining davolash ishlari boʻyicha oʻrinbosari, Toshkent viloyati
Usmanova Muxtaram Baratovna Nishon tumani tibbiyot birlashmasining bolalar boʻlimi hamshirasi, Qashqadaryo viloyati
Xodjanov Iskandar Yunusovich Respublika ixtisoslashtirilgan travmatologiya va ortopediya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining bolalar travmatologiyasi boʻlimi mudiri

“Doʻstlik” ordeni bilan

Azizov Ismatdjan Kazimovich Dori vositalari, tibbiy buyumlar va tibbiy texnika ekspertizasi va standartlashtirish davlat markazining Giyohvand vositalarini nazorat qilish qoʻmitasi raisi
Akbarov Mirshavkat Miralimovich Akademik V.Vohidov nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan xirurgiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi boʻlim mudiri
Axmedov Karabek Uralovich Sirdaryo tumani tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam boʻlimi feldsheri, Sirdaryo viloyati
Baymanova Zamira Ataxanovna Gurlan tumani tibbiyot birlashmasi bosh hamshirasi, Xorazm viloyati
Davletova Jamila Jollibayevna Moʻynoq tumani tibbiyot birlashmasi boshligʻining davolash ishlari boʻyicha oʻrinbosari, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Karimova Ezazxon Egamberdiyevna Marhamat tumanidagi 33-qishloq oilaviy poliklinikasi katta hamshirasi, Andijon viloyati
Otepova Baxtigul Jusipovna Oʻzbekiston Qizil Yarim Oy jamiyatining Uchquduq tumani boʻlinmasi ijrochi direktori, Navoiy viloyati
Pushkareva Olga Viktorovna U.Q.Qurbonov nomidagi Respublika bolalar ruhiy asab kasalxonasi boʻlim boshligʻi
Rasulov Otabek Adilovich Surxondaryo viloyati perinatal markazi direktori
Sayidov Toʻraqul Joʻraqulovich Peshku tumanidagi “TJS-MED” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh shifokori, Buxoro viloyati
Fetiyev Edem Reshatovich Toʻraqoʻrgʻon tumani tibbiyot birlashmasining bolalar boʻlimi pediatri, Namangan viloyati
Filippova Marina Nikolayevna Samarqand shahri tibbiyot birlashmasi katta hamshirasi, Samarqand viloyati
Shirgazina Raisa Xakimovna Fargʻona viloyati 2-sil kasalliklariga qarshi kurashish dispanseri ftiziatri
Yakubova Mamura Maxamatovna Toshkent shahridagi “Muruvvat” nogiron bolalar uchun 1-internat uyi hamshirasi

“Shuhrat” medali bilan

Abduraxmanova Djamilya Tulkunovna Yangiyoʻl shahridagi “Rustambek niyat” xususiy korxonasi rahbari, Toshkent viloyati
Azizov Mamatkul Kurbanovich Samarqand viloyati bolalar koʻp tarmoqli tibbiyot markazi bosh shifokori
Aminjonova Gulshodxon Nizomovna Soʻx tumani tibbiyot birlashmasining reanimatsiya boʻlimi hamshirasi, Fargʻona viloyati
Artikova Saidaxon Saʼdullayevna Andijon viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi katta hamshirasi
Bahronov Asqar Soliyevich Vobkent tumani tibbiyot birlashmasi boshligʻi, Buxoro viloyati
Davlatov Azamat Ibroyimovich Xorazm viloyati bolalar koʻp tarmoqli tibbiyot markazining reanimatsiya boʻlimi anesteziolog-reanimatologi
Daminova Gulnora Ashuraliyevna Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Surxondaryo filiali anesteziologiya va reanimatologiya boʻlimi hamshirasi, Surxondaryo viloyati
Djurayeva Gulandom Muxtarovna Zarafshon shahri koʻp tarmoqli markaziy poliklinikasining terapiya boʻlimi uchastka terapevti, Navoiy viloyati
Dosmatova Ranojon Jumabayevna Kosonsoy tumani tibbiyot birlashmasining ichki kasalliklar boʻlimi hamshirasi, Namangan viloyati
Karimova Gulsara Rayimovna Yakkabogʻ tumanidagi “Saxovat” keksalar
va nogironlar uchun internat uyi katta hamshirasi, Qashqadaryo viloyati
Karimova Nigora Xabibullayevna Toshkent shahri 1-bolalar klinik shifoxonasining anesteziologiya va reanimatsiya boʻlimi hamshirasi
Kuldashev Abdunabi Ibadullayevich Oqoltin tumani tibbiyot birlashmasining shoshilinch tibbiy yordam boʻlimi mudiri, Sirdaryo viloyati
Mirsagatova Klara Karabayevna Toshkent tibbiyot akademiyasining 3-klinikasi nevrologiya boʻlimi katta hamshirasi
Muxitdinova Yokutxon Nuritdinovna Namangan viloyati bolalar silga qarshi kurashish sanatoriysi hamshirasi
Saburov Gayratdin Tolыbayevich Nukus tumani koʻp tarmoqli markaziy poliklinikasi mudiri, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Hayitov Yangiboy Choriyevich Qashqadaryo viloyati nogironlarni reabilitatsiya qilish va protezlash markazi shifokori
Hamraqulova Zulxumor Oʻrazovna Zomin tumanidagi “Muruvvat” nogiron
ayollar uchun internat uyi bosh hamshirasi,
Jizzax viloyati
Yuldashxodjayeva Marxamat Mingbayevna “Sogʻlom avlod uchun” xalqaro xayriya fondining Olmaliq shahar tayanch punkti direktori, Toshkent viloyati
Yarbekov Rustam Raimkulovich Respublika ixtisoslashtirilgan kardiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining kardioxirurgiya boʻlimi mudiri

Oʻzbekiston Respublikasi

Prezidenti Sh.MIRZIYOYEV

Toshkent shahri,

2019-yil 8-noyabr

Manaba uza.uz

This entry was posted in Yangiliklar. Bookmark the permalink.