Oʻzbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining yigirma sakkiz yilligi munosabati bilan fan, taʼlim, sogʻliqni saqlash, adabiyot, madaniyat va sanʼat sohalari xodimlaridan bir guruhini mukofotlash toʻgʻrisida

Oʻzbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining yigirma sakkiz yilligi munosabati bilan fan, taʼlim, sogʻliqni saqlash, adabiyot, madaniyat va sanʼat sohalari xodimlaridan bir guruhini mukofotlash toʻgʻrisida

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining

f a r m o n i

Vatanimiz mustaqilligini mustahkamlash, xalqimiz madaniyati va maʼnaviyatini yuksaltirish, milliy gʻoyani rivojlantirishga qoʻshgan munosib hissasi, yorqin isteʼdodi va serqirra ijodi, ilmiy-innovatsion faoliyati, samarali xizmatlari, yosh avlodni ona yurtga muhabbat va sadoqat ruhida sogʻlom va barkamol etib tarbiyalash hamda jamoat ishlaridagi faol ishtiroki uchun quyidagilar faxriy unvonlar bilan taqdirlansin:

“Oʻzbekiston Respublikasi xalq rassomi”

Tursunnazarov Yigitali Kamoliddin Behzod nomidagi milliy rassomlik va dizayn instituti professori, Oʻzbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi aʼzosi
“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan yoshlar murabbiyi”
Turdiyeva Kavsar Sheraliyevna Toshkent pediatriya-tibbiyot instituti oʻzbek, rus va lotin tillari kafedrasi mudiri, Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, shoir

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sogʻliqni saqlash xodimi”

Alimova Xalida Raufovna Jizzax viloyati bolalar koʻp tarmoqli tibbiyot markazi bosh shifokori
Ismailov Zunnur Tursunovich M.M.Fedorovich nomidagi klinik sanatoriyasi rahbari, Toshkent shahri
Kim Vitaliy
Yakovlevich
Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Nukus filiali 1-jonlantirish boʻlimi mudiri, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sport ustozi”

Ziyoyev Ural Abulqosimovich Oqdaryo tumani bolalar va oʻsmirlar sport maktabi yunon-rum kurashi boʻyicha katta murabbiyi, Samarqand viloyati
Mirzayev Abdirashid Chiroqchi tumanidagi “Abdirashid polvon Mirzayev” kurash klubi treneri, Qashqadaryo viloyati

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sportchi”

Radzivil Svetlana

Mixaylovna

Yengil atletika boʻyicha Oʻzbekiston milliy terma jamoasi aʼzosi

Xalqimizning ilmiy-intellektual salohiyati va maʼnaviyatini yuksaltirish, taʼlim, madaniyat, adabiyot, sanʼat, sogʻliqni saqlash, jismoniy tarbiya va sport sohalarini rivojlantirishdagi xizmatlari, Vatanimiz mustaqilligini mustahkamlash, yurtimiz taraqqiyoti, tinchligi va barqarorligini taʼminlash ishiga qoʻshgan munosib hissasi hamda jamoatchilik ishlaridagi koʻp yillik samarali ishtiroki uchun quyidagilar mukofotlansin:

“Buyuk xizmatlari uchun” ordeni bilan

Yuldashev Baxadir “Diydor” teatr-studiyasi badiiy rahbari

“Fidokorona xizmatlari uchun” ordeni bilan

Yormatov Shermat Oʻzbekiston davlat filarmoniyasi “Bulbulcha” bolalar xor va raqs jamoasi badiiy rahbari
Ismailov
Xashimjon
Oʻzbek milliy maqom sanʼati markazi Yunus Rajabiy nomidagi “Maqom” ansambli badiiy rahbari
Karimova Surayo Ubaydullayevna Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Abu Rayhon Beruniy nomidagi Sharqshunoslik instituti direktorining ilmiy ishlar boʻyicha oʻrinbosari
Rafikov Abzal
Azimovich
Oʻzbekiston davlat akademik rus drama teatri aktyori
Siyayev Sagdulla Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, yozuvchi
Tuxtabayev Xudayberdi Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, yozuvchi

Yusupova Nortoji

Chonayevna

Namangan shahridagi ixtisoslashtirilgan sanʼat maktabi direktori, Namangan viloyati

“Mehnat shuhrati” ordeni bilan

Adilov Yusufjon

Bakiyevich

Oʻzbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi aʼzosi, ganchkor usta
Alimov Shavkat Arifdjanovich Mirzo Ulugʻbek nomidagi Oʻzbekiston Milliy universiteti rektorining ilmiy konsultanti, Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining akademigi
Anarbayev Abdulxamidjon Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Arxeologik tadqiqotlar institutining Toshkent boʻlimi boshligʻi
Babadjanova Guldjaxan Sattarovna Toshkent tibbiyot akademiyasi akusherlik
va ginekologiya kafedrasi mudiri
Badalbayev Salimdjan Sabirdjanovich Oʻzbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi aʼzosi, xattot
Baytayev Gʻiyos Axmadkulovich Oʻzbekiston davlat filarmoniyasining “Navroʻz” ashula va raqs ansambli oliy toifali xonandasi
Begmatov Saibjon Maxmudovich Oʻzbek milliy maqom sanʼati markazi bosh direktori, maqomshunos
Buriyev Amanulla Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Abu Rayhon Beruniy nomidagi Sharqshunoslik instituti boʻlim boshligʻi
Dustmuradov Beknazar Oʻzbekiston davlat sanʼat va madaniyat instituti milliy qoʻshiqchilik kafedrasi mudiri, dotsent
Jalilova Klara Alimadatovna Mehnat faxriysi, Toshkent shahri
Zakirov Baxtiyor Sabirjanovich Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Umumiy va noorganik kimyo instituti direktori
Ibragimbekova Gulchexra Oʻzbek Milliy akademik drama teatri aktyori
Ibragimov Abdinabi Begimqulovich Oʻzbek milliy maqom sanʼati markazi Yunus Rajabiy nomidagi “Maqom” ansambli xonandasi
Iosis Igor
Zinovyevich
Oʻzbekiston davlat filarmoniyasi ovoz rejissyori
Yoʻlchiyeva Munojatxon Abduvaliyevna Oʻzbekiston davlat konservatoriyasi anʼanaviy ijrochilik kafedrasi professori
Kalanov Asliddin
Djurayevich
Kamoliddin Behzod nomidagi milliy rassomlik va dizayn instituti miniatyura va kitob grafikasi kafedrasi dotsenti
Madraximova Gulmira Ulmasjanovna Oʻzbekiston davlat filarmoniyasi “Navbahor” ashula va raqs ansambli badiiy rahbari
Matyakubova Gavxar Oʻzbekiston davlat filarmoniyasi Xorazm viloyati boʻlinmasi sahnalashtiruvchi baletmeysteri
Nazarxanova Sevara Anvarjanovna “Oʻzbekkonsert” davlat muassasasi xonandasi
Nishanov Xatam Jizzax viloyati koʻp tarmoqli tibbiyot markazi bosh shifokori
Poyanov Abdinazar Qiziriq tumanidagi “Qoʻngʻirot” folklor-etnografik xalq dastasi badiiy rahbari, baxshi, Surxondaryo viloyati
Pulatova Naima Qudratovna Muqimiy nomidagi Oʻzbekiston davlat musiqali teatri oliy toifali solist-vokalisti
Suyunova Zamira Rajabovna Oʻzbekiston davlat konservatoriyasi anʼanaviy xonandalik kafedrasi dotsenti
Tojibayev Komil Sharobitdinovich Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Botanika instituti direktori

Toʻychiyev Islomali

Rayimovich

Baliqchi tumani tibbiyot birlashmasining
17-qishloq oilaviy poliklinikasi mudiri, Andijon viloyati
Toʻychiyev Yalkin Erkinboyevich “Oʻzbekfilm” davlat unitar korxonasi rejissyori
Umirzakov Baltoxodja Yermatovich Toshkent davlat texnika universiteti umumiy fizika kafedrasi professori
Fayzullayev Xikmatulla Rashidovich Respublika ixtisoslashtirilgan sanʼat maktab-internatining rassomlik boʻlimi oʻqituvchisi
Xakimov Sadulla Oʻzbekiston Jurnalistlari ijodiy uyushmasi raisi
Xidirov Irsali Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Yadro fizikasi instituti bosh ilmiy xodimi
Shamsutdinov Rustambek Temirovich Andijon davlat universiteti Oʻzbekiston tarixi kafedrasi professori, Andijon viloyati

Yusupov Ibroximjon

Yunusovich

Namangan viloyati tarixi va madaniyati davlat muzeyi direktori
Yusupov Shukurulla Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, shoir

I darajali “Sogʻlom avlod uchun” ordeni bilan

Ismailova Toxira Abdusamadovna Yangiyoʻl tumanidagi “Kichkintoy” bolalar uyi bosh shifokori, Toshkent viloyati

II darajali “Sogʻlom avlod uchun” ordeni bilan

Axmedova Maryam Xalilayevna Amudaryo tumani hokimining oʻrinbosari – xotin-qizlar qoʻmitasi raisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Bozorov Naim

Nazarovich

Peshku tumani tibbiyot birlashmasining “Boqimirishkor” qishloq vrachlik punkti mudiri, Buxoro viloyati
Ibragimova Zuxra Ametovna Qoraqalpogʻiston Respublikasi Vazirlar Kengashi Raisining oʻrinbosari – Qoraqalpogʻiston Xotin-qizlar qoʻmitasi raisi
Mirsoliyeva Mukaddas Kamolovna Boʻka tumani koʻp tarmoqli markaziy poliklinikasi mudiri, Toshkent viloyati
Nishanbekova Shaxida Mashrabbekovna Dangʻara tumanidagi “Abu Bakr ar-Roziy med servis” xususiy klinikasi bosh shifokori, Fargʻona viloyati
Turayev Baxtiyor Qashqadaryo viloyati koʻz kasalliklari shifoxonasi mikroxirurgiya boʻlimi shifokori
Usmanov Agzamjon Nayabjanovich Olmazor tumanidagi “New Life Medical” xususiy klinikasi yadro tibbiyot markazi rahbari, Toshkent shahri
Chuprova Valentina Aleksandrovna Respublika qon quyish markazi direktorining davolash ishlari boʻyicha oʻrinbosari

“Doʻstlik” ordeni bilan

Abdullabekov Kaxarbay Nasirbekovich Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Seysmologiya instituti laboratoriya mudiri
Abdullayeva Guldjan Djumashovna Ibroyim Yusupov nomidagi qoraqalpoq tili va adabiyoti fanini chuqurlashtirib oʻqitishga ixtisoslashtirilgan maktab-internati oʻzbek tili va adabiyoti fani oʻqituvchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Abdullayeva Kamola Jaxangirovna V.Uspenskiy nomidagi respublika ixtisoslashtirilgan musiqa akademik litseyining torli cholgʻular boʻlimi violonchel sinfi oʻqituvchisi
Abdullayeva Muxabbat Xodjialimovna Oʻzbekiston davlat drama teatri oliy toifali aktyori
Ablaqulov Oʻktam Oʻlmasovich “Polaris Technologies” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktorining ishlab chiqarish boʻyicha oʻrinbosari, Toshkent shahri
Akbarova Gulnora Ilyasovna Oʻzbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligining badiiy ekspertiza boshqarmasi bosh sanʼatshunos-eksperti
Allayev Kaxraman Raximovich Toshkent davlat texnika universiteti elektr stansiyalari, tarmoqlari va tizimlari kafedrasi professori
Alniyazov Aytmurat Ismailovich Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Qoraqalpogʻiston boʻlimining Qoraqalpoq gumanitar fanlari ilmiy-tadqiqot instituti direktori
Bayjanov Allabergan Kadirovich Samarqand viloyati yuqumli kasalliklar klinik shifoxonasi bosh shifokori

Begimov Murat

Polatovich

Qoraqalpoq davlat qoʻgʻirchoq teatri bosh rejissyori
Bekmuradov Mansur Bobomuradovich Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasi boshqaruv sotsiologiyasi va psixologiyasi kafedrasi mudiri
Bolobolov Vladimir Vladimirovich Fargʻona viloyati 3-sil kasalliklariga qarshi kurashish dispanseri davolash boʻlimi mudiri

Buzina Olga

Nikolayevna

Samarqand viloyati nogironligi boʻlgan shaxslarni reabilitatsiya qilish va protezlash markazi direktori oʻrinbosari
Burmich Olga Aleksandrovna Fargʻona viloyati rus drama teatri oliy toifali aktyori
Vasilyeva Irina Anatolyevna Sport yakkakurashlari boʻyicha Respublika oliy sport mahorati maktabi qilichbozlik boʻlimi murabbiyi
Vaxabova Firuza Narimanovna Yakkasaroy tumanidagi “Lider bolalar maktabi” nodavlat taʼlim muassasasi direktori, Toshkent shahri
Golender Boris Anatolyevich Toshkent shahridagi Sergey Yesenin muzeyi ilmiy xodimi
Yeshanova Tamara Koshanovna Qoraqalpogʻiston Respublikasi nogironligi boʻlgan shaxslarni reabilitatsiya qilish va protezlash markazi hamshirasi
Jamoldinov Akmaljon Zaylobiddinovich Toshkent shahar “Turkiston” saroyi bosh rassomi
Kabinov Istam Ashurovich Kogon shahridagi bolalar va oʻsmirlar sport maktabi boks sport turi treneri, Buxoro viloyati

Kadirova Barno

Azimovna

“Oʻzbekfilm” davlat unitar korxonasi aktyori
Kaxarov Erkin
Olimovich
Toshkent davlat milliy raqs va xoreografiya oliy maktabi boʻgʻinidagi xoreografiya kolleji oʻqituvchisi
Kurbanova Dilaram Sultanovna Mirzaobod tumani tibbiyot birlashmasining “Oqoltin” qishloq vrachlik punkti mudiri, Sirdaryo viloyati
Madiyev Jumanazar Haydarovich Qiziriq tumani tibbiyot birlashmasining “Xoʻjaipok” qishloq vrachlik punkti umumiy amaliyot shifokori, Surxondaryo viloyati
Molokova Lyudmila Ivanovna Toshkent shahridagi “Vega Med Xaus” xususiy klinikasi gastroenterolog shifokori
Muxamedova Uguloy Nizomovna Toshkent davlat milliy raqs va xoreografiya oliy maktabining xoreografiya kafedrasi oʻqituvchisi
Nagashibayeva Kamash Nagashibayevna Tomdi tumani tibbiyot birlashmasi boshligʻining davolash ishlari boʻyicha oʻrinbosari, Navoiy viloyati
Narizova Iba Kushjanovna Konimex tumanidagi 5-umumiy oʻrta taʼlim maktabi direktori, Navoiy viloyati
Normatov Ilxom Nurmatovich Jizzax viloyati musiqali drama teatri bosh rejissyori
Oteniyazov Jumaniyaz Paluanovich Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, shoir, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Pirnazarova Aygul Nukus shahridagi I.Saviskiy nomidagi davlat sanʼat muzeyi katta ilmiy xodimi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Raximdjanova Ilmira Riskaliyevna “Oʻzbekfilm” davlat unitar korxonasi aktyori

Raximov Kaxxor

Abdiyevich

Dehqonobod tumanidagi 30-umumiy oʻrta taʼlim maktabi oʻqituvchisi, baxshi, Qashqadaryo viloyati
Rejametova Fotima Tuganbayevna Oʻzbekiston davlat yoshlar teatri aktyori
Sabirov Agʻabay Karimovich Oʻzbekiston davlat filarmoniyasining “Lazgi” ashula va raqs ansambli badiiy rahbari
Sabirova Umida Pulatovna Urganch shahridagi “Nihol” nodavlat taʼlim muassasasi direktori, Xorazm viloyati
Tuxtayev Murod Bakidjanovich Toshkent shahar xoʻjalik hisobidagi eshitish va nutqni tiklash hamda ovoz reabilitatsiyasi markazi shifokor otolaringologi

Fozilov Joʻra

Vahobovich

Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, yozuvchi, Buxoro viloyati
Xalmurzayev Tashmurza sharqshunos olim, Toshkent shahri
Xalmurzayeva Atirgul Isakovna Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Botanika instituti huzuridagi Toshkent botanika bogʻi mutaxassisi
Xojabergenov Daribay Aytbayevich Berdaq nomidagi Qoraqalpoq davlat akademik musiqali teatri vokal artisti, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Xudoyarov Solijon Azimovich Fargʻona viloyati sport yakkakurashiga ixtisoslashtirilgan bolalar va oʻsmirlar sport maktabi taekvondo boʻlimi oʻqituvchisi
Hikmatova Xolida Nusratovna Buxoro shahridagi 9-oilaviy poliklinika
umumiy amaliyot shifokori, Buxoro viloyati
Shamsutdinov Rustam Dinamovich ommaviy bayram tadbirlari rejissyori,
Toshkent shahri
Sharapova Gulbaxor Isomovna “Gʻijduvon diagnostika maskani” xususiy klinikasi direktori, Buxoro viloyati
Shubin Vyacheslav Yegorovich suv sporti turlari boʻyicha respublika oliy sport mahorati maktabining baydarka va kanoeda eshkak eshish boʻlimi treneri, Toshkent shahri
Eshonkulov Joppor Saliyevich Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Alisher Navoiy nomidagi davlat Adabiyot muzeyi direktori
Yuldashev Alisher Xaitovich Xorazm viloyati musiqali drama teatri sahnalashtiruvchi rejissyori
Yusupova Ogulnabat Alisher Navoiy nomidagi Oʻzbekiston davlat akademik katta teatri orkestri artisti

Mamlakatimizda ijtimoiy va maʼnaviy-maʼrifiy sohalarda amalga oshirilayotgan islohotlardagi faol ishtiroki, samarali mehnati, yosh avlodni Vatanga muhabbat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat, istiqlol gʻoyalariga sadoqat ruhida tarbiyalash ishiga qoʻshgan hissasi uchun quyidagilar mukofotlansin:

“Shuhrat” medali bilan

Abdullayeva Dilnoz Kengeshbayevna Qoʻngʻirot tumanidagi “Wunderkind in Kungrad” nodavlat maktabgacha taʼlim muassasasi direktori, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Alimaxsumov Kamoliddin Moxirovich Oʻzbek milliy maqom sanʼati markazi Yunus Rajabiy nomidagi “Maqom” ansambli birinchi toifali xonandasi
Babayeva Oyniso Ambiyayevna Qashqadaryo viloyati musiqali drama teatri birinchi toifali vokal artisti
Bazarbayev Polat Joldasbayevich Nukus shahridagi 2-bolalar va oʻsmirlar sport maktabining karate sport turi boʻyicha oʻqituvchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Baymatov Sirojiddin Giyasovich Oʻzbekiston Badiiy akademiyasi aʼzosi, ganch oʻymakori
Bokiyev Jamolxon Turgunpulatovich Oʻzbekiston Yozuvchilar uyushmasining Namangan viloyati boʻlimi rahbari
Djabbarova Guliston Muzaparovna Samarqand viloyati musiqali drama teatri oliy toifali vokal artisti
Djurayev Baxtiyar Mamadaminovich Surxondaryo viloyati silga qarshi kurashish dispanseri bosh shifokori
Yesemuratov Baxtiyar Sagidullayevich Oʻzbekiston davlat filarmoniyasining Qoraqalpogʻiston Respublikasi boʻlinmasi direktori, jirov
Zakirov Shuxrat Rixsivayevich Oʻzbekiston kompozitorlari va bastakorlari uyushmasi aʼzosi, bastakor
Zaripov Bunyodbek Davronbek oʻgʻli Toshkent Turin politexnika universitetining dasturiy taʼminot yoʻnalishi talabasi
Ibragimov Umid Sayfullayevich Jizzax viloyati koʻzi ojizlar kutubxonasi direktori
Ismailova Saida Xusanovna Oʻzbekiston davlat filarmoniyasining Milliy simfonik orkestri oliy toifali artisti
Kenjayev Bobir Qandiyorovich Oʻzbek milliy maqom sanʼati markazi Yunus Rajabiy nomidagi “Maqom” ansambli oliy toifali xonandasi
Qurbonov Abdukarim Qayumovich Surxondaryo viloyati koʻzi ojizlar kutubxonasining Sherobod tumani filiali mudiri
Lutfullayeva Muborak Baxrullayevna Oʻzbekiston davlat filarmoniyasi “Yosh isteʼdodlar” kamer orkestri badiiy rahbari
Maksudov Farxod Alijonovich Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Arxeologik tadqiqotlar instituti direktori
Mengliyev Abdijalol Toshtemirovich Termiz shahridagi “Oʻtan polvon” xususiy diagnostika va davolash markazi rahbari, Surxondaryo viloyati
Murodov Sharofiddin Tojiddinovich Oʻzbekiston davlat filarmoniyasi Oʻzbek milliy mumtoz ashula ansambli xonandasi
Muxamedova Aziza Nurmaxmatovna Alisher Navoiy nomidagi Oʻzbekiston davlat akademik katta teatri opera solisti
Mamatova Shirin Mamadjanovna “Oʻzbekkonsert” davlat muassasasi xonandasi
Muxitdinova Nasiba Axmadqulovna Jizzax viloyati tarixi va madaniyati davlat muzeyining Hamid Olimjon va Zulfiya filiali katta ilmiy xodimi
Norkuziyev Murod Madaminovich R.Glier nomidagi respublika ixtisoslashtirilgan musiqa akademik litseyi anʼanaviy ijrochilik boʻlimi oʻqituvchisi
Orinbayeva Ulbosin Adilbayevna Oʻzbekiston davlat filarmoniyasi Qoraqalpogʻiston Respublikasi boʻlinmasi “Muxalles” dutorchilar ansambli baxshi-sozandasi
Raxmanova Xojibibi Raimberganovna Xonqa tumani tibbiyot birlashmasining
“Al-Xorazmiy” qishloq vrachlik punkti mudiri, Xorazm viloyati
Raxmonov Sherali Mamajonovich Fargʻona viloyati madaniyat boshqarmasi qoshidagi maqom ansambli xonandasi
Rizayeva Gulnora Shonazarovna Kattaqoʻrgʻon shahar drama teatri aktyori, Samarqand viloyati
Rustamov Batir
Nazarovich
Oʻzbekiston davlat filarmoniyasi Buxoro viloyati boʻlimi sahnalashtiruvchi baletmeysteri
Roʻzmatov Olimjon Alijonovich Shahrisabz shahridagi “Oila va nikoh diagnostika markazi” xususiy klinikasi bosh shifokori, Qashqadaryo viloyati
Saidov Akmal Baxtiyorovich “Oʻzbekfilm” davlat unitar korxonasi oliy toifali postanovkachi rassomi

Saidov Bunyod

Yusupovich

“Oʻzbekkonsert” davlat muassasasi Xorazm viloyati boʻlimi xonandasi
Salimov Saibdjan Norovich Oʻzbekiston Badiiy akademiyasi aʼzosi, ganchkor-naqqosh
Samarov Xonkul Qahhorovich Samarqand davlat muzey-qoʻriqxonasi tasarrufidagi Mirzo Ulugʻbek muzey-majmuasi mudiri
Sultonov Dilmurod Oʻktamboyevich “Oʻzbekkonsert” davlat muassasasi Xorazm viloyati boʻlimi xonandasi
Tobias Sergey Vladimirovich Yunusobod tumanidagi “Lor plyus servis”
xususiy klinikasi otolaringolog shifokori, Toshkent shahri
Tojibayeva Mukaddas Xoldarovna Pop tumanidagi “Muruvvat” nogironlar internat uyi hamshirasi, Namangan viloyati
Turayev Akmal Botirovich Muqimiy nomidagi Oʻzbekiston davlat musiqali teatri bosh dirijyori
Turdiyeva Roxat Yuldashevna Mirobod tumanidagi 2-oilaviy poliklinika umumiy amaliyot shifokori, Toshkent shahri
Toʻxtamurodov Behzod
Toir oʻgʻli
Toshkent davlat texnika universiteti mexanika fakulteti texnologik mashina va jihozlar kafedrasi magistranti
Ubaydullayev Furkat Xamidullayevich R.Glier nomidagi respublika ixtisoslashtirilgan musiqa akademik litseyi kamonli-torli cholgʻular boʻlimi oʻqituvchisi
Fozilov Xurshid Gʻayratovich Respublika ixtisoslashgan kardiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi Qarshi filiali direktori, Qashqadaryo viloyati
Furman Mixail Evaldovich Olmaliq shahridagi 8-bolalar musiqa va sanʼat maktabi direktori, Toshkent viloyati
Shodmankulov Uktam Mamatkulovich Respublika “Hunarmand” uyushmasi aʼzosi, hunarmand, Sirdaryo viloyati
Shodmanov Umid Xamidullayevich Muqimiy nomidagi Oʻzbekiston davlat musiqali teatri aktyori
Shamurotova Mohichehra Abdinabiyevna Oʻzbekiston davlat konservatoriyasi anʼanaviy xonandalik kafedrasi oʻqituvchisi
Erkinov Muzaffarxon Erkin oʻgʻli “Hujjatli filmlar kinostudiyasi” davlat unitar korxonasi kinorejissyori, Toshkent shahri
Eshboyev Maxammad Temiraliyevich Termiz shahridagi 22-bolalar musiqa, sanʼat va baxshichilik maktabi oʻqituvchisi, baxshi, Surxondaryo viloyati
Yunusova Nigoraxon Yusupjonovna Andijon shahridagi Muhammad Yusuf nomidagi ona tili va adabiyotini chuqurlashtirib oʻqitishga ixtisoslashtirilgan maktab-internati tarix fani oʻqituvchisi, Andijon viloyati
Yusupov Abdulaziz Yaqubjonovich Andijon tumani madaniyat markazining badiiy rahbari, Andijon viloyati

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti                                    Sh.MIRZIYOYEV

Toshkent shahri,

2019-yil 28-avgust

Manba uza.uz

This entry was posted in Yangiliklar. Bookmark the permalink.